All Products
Contact Person :
Vita lyv
Phone Number :
17317820965
Keywords [ pneumatic air winch ] match 101 Products.
Docks Pneumatic Winch QJP-3*15 15m/min Powered By Air Motor
| Certifications: | CE, ISO |
|---|---|
| Usage: | Lifting In Oilfield |
| Safety Features: | Emergency Stop Button, Overload Protection |
Pneumatic Winch Air Cylinder Series 100 X 150 FOR MODEL XJFH-5/35KFZP
| Certifications: | CE, ISO |
|---|---|
| Usage: | Lifting In Oilfield |
| Safety Features: | Emergency Stop Button, Overload Protection |
Piston Air Motors Pneumatic Winch JQHS-40×55 12m/min 2.6kW
| Air Consumption: | 10-30 M³/min |
|---|---|
| Warranty: | 12 Months |
| Air Pressure: | 0.6-0.8 MPa |
ZJQH-10×20B0 Manned Pneumatic Winch 10KN for Personnel Lifting
| Application: | Oilfield |
|---|---|
| Usage: | Manriding And Material Lifting |
| Max. Lifting Capacity: | 500kg |
Industrial Manriding Winch 20m/min With 10mm Diameter Steel Rope
| Certifications: | CE, ISO |
|---|---|
| Usage: | Lifting In Oilfield |
| Safety Features: | Emergency Stop Button, Overload Protection |
Pneumatic Motor Manriding Winch 10KN Capacity 1000kg CE ISO Certified
| Rated Lifting Force: | 10KN |
|---|---|
| Power Requirements: | 220V/380V, 50Hz/60Hz |
| Capacity: | 1000kg |
Ordinary High Seat Wind Winch XJFH-5/35Z 16kw With Hand Brake Broken Brake
| Brake Type: | Automatic Disc Brake |
|---|---|
| Max. Lifting Speed: | 10-20 M/min |
| Drum Type: | Lebus Grooved Drum |
Broken Brake Type Wind Winch XJFH-10/20LZ Hand Brake Low Base 20m/min
| Model: | XJFH Series |
|---|---|
| Drum Diameter: | 160-400 Mm |
| Usage: | Lifting In Oilfield |
Offshore Dual Clutch Wind Winch 90 Psi XJFH-5/35-C-Type With Power Output
| Series: | XJFH |
|---|---|
| Weight: | 550 Lbs |
| Gear Ratio: | 60:1 |
Remote Control Manriding Winch 15kn With Emergency Stop Protection
| Weight: | 350 Kg |
|---|---|
| Control Method: | Remote Control |
| Usage: | Manriding And Material Handling |

