All Products
Contact Person :
Vita lyv
Phone Number :
17317820965
Pneumatic Manriding Winch ZJQH-1.5×30B
| Application: | Construction, Maintenance, Rescue |
|---|---|
| Usage: | Lifting In Oilfield |
| Wire Rope Diameter: | 8mm |
Steel Vertical Lifting Manriding Winch 220V Voltage For Industrial
| Certifications: | CE, ISO |
|---|---|
| Color: | Yellow |
| Maximum Rope Length: | 100m |
Industrial Manriding Winch 20m/min With 10mm Diameter Steel Rope
| Certifications: | CE, ISO |
|---|---|
| Usage: | Lifting In Oilfield |
| Safety Features: | Emergency Stop Button, Overload Protection |
Remote Control Manriding Winch 15kn With Emergency Stop Protection
| Weight: | 350 Kg |
|---|---|
| Control Method: | Remote Control |
| Usage: | Manriding And Material Handling |
Construction Man Rider Winch Remote Controlled With Hand Brake
| Color: | Yellow,Red And Orange |
|---|---|
| Company: | Winch Manufacture |
| Certifications: | CE, ISO, TUV |
QJP-100 Pneumatic Winch with 31m Drum Capacity and Automatic Load-Holding Brake for Oilfield Lifting - CE and ISO Certified
| Drum Capacity: | 31 M |
|---|---|
| Color: | Yellow Orange Or Other Colors |
| Mounting Type: | Universal Mounting Plate |
500 ft Drum Capacity Hydraulic Logging Winch with 10,000 lbs Maximum Line Pull and Hydraulic Brake System
| Color: | Yellow Orange Or Other Colors |
|---|---|
| Brake System: | Hydraulic |
| Control System: | Remote Control |
Heavy-Duty Pneumatic Winch with Remote Control, 0.5 Ton to 10 Ton Capacity, Steel Construction for Durability
| Line Speed: | 10 M/min To 70 M/min |
|---|---|
| Brake Type: | Automatic Disc Brake |
| Control Type: | Remote Control |
ZJQH-1.5×30B Juling Man Ridding Winch with Emergency Stop Device
| Certifications: | CE, ISO |
|---|---|
| Control Method: | Remote Control |
| Frequency: | 50Hz |
Remote Controlled Hydraulic Winch with 5kN to 300kN Lifting Capacity and CE ISO Certification
| Usage: | Lifting In Oilfield |
|---|---|
| Control Type: | Remote Control |
| Capacity: | 1000 Lbs |

