All Products
Contact Person :
Vita lyv
Phone Number :
17317820965
Keywords [ air powered winch ] match 98 Products.
Oilfield Lifting Telecontrol Air Winch Corrosion Resistant
| Color: | Yellow Orange Or Other Colors |
|---|---|
| Warranty: | 12 Months |
| Condition: | New |
Remote Air Controlled Pneumatic Winch with 100-1000m Drum Capacity
| Color: | Yellow Orange Or Other Colors |
|---|---|
| Control Type: | Remote Control |
| Application: | Offshore, Mining, Construction, Etc. |
Vertical Manriding Winch Overload Protection and Safety Features CE Certified
| Application: | Construction, Maintenance, Rescue Operations |
|---|---|
| Material: | Steel |
| Usage: | Vertical Lifting And Lowering Of Personnel |
XJFH-10/20Z Pneumatic Winch with Hand Brake and Auto Brake for Explosion-Proof Lifting and Overload Protection
| Warranty: | 12 Months |
|---|---|
| Type: | Air Winch |
| Control Type: | Pneumatic |
Construction Man Rider Winch Remote Controlled With Hand Brake
| Color: | Yellow,Red And Orange |
|---|---|
| Company: | Winch Manufacture |
| Certifications: | CE, ISO, TUV |
Oil Drilling Remote Air Controlled Pneumatic Winch For Lifting System
| Color: | Yellow Orange Or Other Colors |
|---|---|
| Certifications: | CE, ISO |
| Power Source: | Compressed Air |
Compact Structure Automatic Rope Winch XJFH-5/35KZP Small Size Lightweight 16kw
| Wire Rope Diameter: | 8-16 Mm |
|---|---|
| Brake Type: | Automatic Disc Brake |
| Power Source: | Air |
Man Ride Pneumatic Winch Lifting Equipment 5KN 2.6kW
| Application: | Construction, Maintenance, Rescue |
|---|---|
| Usage: | Manriding And Material Lifting |
| Max. Lifting Capacity: | 500kg |
ZJQH-10×20B0 Manned Pneumatic Winch 10KN for Personnel Lifting
| Application: | Oilfield |
|---|---|
| Usage: | Manriding And Material Lifting |
| Max. Lifting Capacity: | 500kg |
15kN Manned Pneumatic Winch ZJQH-15×20B Personnel And Material Lifting
| Application: | Oilfield |
|---|---|
| Usage: | Manriding And Material Lifting |
| Max. Lifting Capacity: | 800kg |

