All Products
Contact Person :
Vita lyv
Phone Number :
17317820965
Man Riding Winch With Overload Protection Model ZJQH-1.5×30B
| Certifications: | CE, ISO |
|---|---|
| Control Method: | Remote Control |
| Frequency: | 50Hz |
HW Series Hydraulic Winch with 5kN~300kN Lifting Capacity Remote Control and 12-Month Warranty for Oilfield Lifting
| Usage: | Lifting In Oilfield |
|---|---|
| Control Type: | Remote Control |
| Capacity: | 1000 Lbs |
500kg Capacity Pneumatic Hoist with Compressed Air Power and Overload Protection for Oilfields
| Capacity: | 500kg |
|---|---|
| Power Source: | Compressed Air |
| Air Consumption: | 0.8m³/min |
CJ9000F 500 ft Drum Capacity Hydraulic Logging Winch with 10,000 lbs Maximum Line Pull and Remote Control
| Color: | Yellow Orange Or Other Colors |
|---|---|
| Brake System: | Hydraulic |
| Control System: | Remote Control |
CE/ISO Certified Pneumatic Manriding Winch with 10KN Load Capacity and Remote Control for Personnel Transport
| Rated Lifting Force: | 10KN |
|---|---|
| Power Requirements: | 220V/380V, 50Hz/60Hz |
| Capacity: | 1000KG |
Compact Ergonomic Durable Pneumatic Winch for Heavy-Duty Remote-Controlled Lifting
| Line Speed: | 10 M/min To 70 M/min |
|---|---|
| Brake Type: | Automatic Disc Brake |
| Control Type: | Remote Control |
HW Series Hydraulic Winch with 5kN ~ 300kN Lifting Force, Remote Control, and 12 Months Warranty for Oilfield Lifting
| Usage: | Lifting In Oilfield |
|---|---|
| Control Type: | Remote Control |
| Capacity: | 1000 Lbs |
CJ9000F Hydraulic Logging Winch with 500ft Drum Capacity 10000 lbs Maximum Line Pull and 12 Months Warranty for Oilfield Usage
| Color: | Yellow Orange Or Other Colors |
|---|---|
| Brake System: | Hydraulic |
| Control System: | Remote Control |
Motor-Powered 1.2 HP Manriding Winch with 153:1 Gear Ratio and 850*809*400 Size for Heavy-Duty Lifting
| Ambient Temperature: | -25℃∽40℃ |
|---|---|
| Motor: | 1.2 HP |
| Color: | Yellow |
JQH Series Air Winch – ISO Certified Heavy-Duty Pneumatic Winch with 8 Mm to 20 Mm Rope Diameter and 0.6 MPa to 0.8 MPa Air Pressure
| Rope Diameter: | 8 Mm - 20 Mm |
|---|---|
| Usage: | Lifting In Oilfield |
| Control Type: | Remote Control |

