All Products
Contact Person :
Vita lyv
Phone Number :
17317820965
Pneumatic Motor Manriding Winch 10KN Capacity 1000kg CE ISO Certified
| Rated Lifting Force: | 10KN |
|---|---|
| Power Requirements: | 220V/380V, 50Hz/60Hz |
| Capacity: | 1000kg |
Siemens Electric Winch with Automatic Load-Holding Brake
| Power Source: | Electric |
|---|---|
| Braking System: | Automatic Load-Holding |
| Electrical Band: | Siemens |
Siemens Electric Manriding Winch with Automatic Brake - Juling DJFY Series
| Power Source: | Electric |
|---|---|
| Braking System: | Automatic Load-Holding |
| Electrical Band: | Siemens |
Electric Oilfield Winch with Automatic Brake 1000Lbs Capacity
| Structure: | Electric System |
|---|---|
| Double Limit Switch: | Included |
| Rope Length: | 50m~500m |
JQH Series Air Winch 0.5T-10T Capacity with Remote Control
| Drum Capacity: | 100 M To 500 M |
|---|---|
| Material: | Steel |
| Certifications: | CE, ISO |
Electric Winch with Max Force lb 13500 for Heavy-Duty Applications
| Motor Type: | Permanent Magnet |
|---|---|
| Electric Engine: | 55 KW-6 |
| Working Speed: | As Your Needs |
Electric Winch Powered by Motor Automatic Load-Holding Braking System 25 Lbs High Load Capacity for Heavy-Duty Applications
| Gear Reduction Ratio: | 187.2:1 |
|---|---|
| Brake: | Hydraulic Brake System |
| Motor Type: | Permanent Magnet |
Electric Winch with 55 KW-6 Electric Engine and 25 Lbs Capacity Performance
| Weight: | 25 Lbs |
|---|---|
| Power Source: | Electric |
| Double Limit Switch: | Included |
Electric Heavy Traction and Lifting with Steel Wire Rope for Heavy-Duty Lifting in Heavy-Duty Applications
| Working Speed: | As Your Needs |
|---|---|
| Power Source: | Electric |
| Clutch: | Sliding Ring Gear |
Adjustable Working Speed Electric Winch with Hydraulic Brake System and 55 KW-6 Electric Engine
| Gear Reduction Ratio: | 187.2:1 |
|---|---|
| Motor Type: | Permanent Magnet |
| Lifting Limit Switch: | Included |

