All Products
Contact Person :
Vita lyv
Phone Number :
17317820965
Convenient and Durable Easy Transportation with Rated Load 0.5 Ton 10 Ton Automatic Disc Brake
| Rope Speed: | 10 M/min - 40 M/min |
|---|---|
| Line Speed: | 10 M/min To 70 M/min |
| Brake Type: | Automatic Disc Brake |
JQH Series Air Winch 8 Mm 20 Mm Rope Diameter 10 M/min 40 M/min Lifting Speed for Heavy Duty Applications and Operations
| Drum Capacity: | 100 M To 500 M |
|---|---|
| Material: | Steel |
| Certifications: | CE, ISO |
Speed JQH Series Air Winch with Automatic Disc Brake 10 M/min To 70 M/min Line Speed and 2.5 M³/min 12 M³/min Air Consumption
| Capacity: | 0.5T-10T |
|---|---|
| Control Type: | Remote Control |
| Brake Type: | Automatic Disc Brake |
Pneumatic Motor Powered Manriding Winch with Planetary Deceleration Mechanism
| Rated Lifting Force: | 10KN |
|---|---|
| Power Requirements: | 220V/380V, 50Hz/60Hz |
| Capacity: | 1000kg |
Oilfield Lifting Electric Winch DJFY-60*2 With 165ft Rope Capacity
| Structure: | Electric System |
|---|---|
| Double Limit Switch: | Included |
| Rope Length: | 50m~500m |
SC150 Vertical Freight Elevator Or Electric Passenger 1.5t Rated Load For Oilfield
| Certifications: | CE, ISO |
|---|---|
| Usage: | Lifting In Oilfield |
| Safety Features: | Emergency Stop Button, Overload Protection |
DJFY Series Electric Explosion Proof Winch Remote Controlled 390ft
| Certifications: | CE, ISO |
|---|---|
| Usage: | Lifting In Oilfield |
| Safety Features: | Emergency Stop Button, Overload Protection |
DJFY-60*2 Series Remote Control Electric Winch Explosion Proof 165ft Rope Capacity
| Certifications: | CE, ISO |
|---|---|
| Usage: | Lifting In Oilfield |
| Safety Features: | Emergency Stop Button, Overload Protection |
HW (YJ) Series Hydraulic Winch Remote Controlled With 5kN ~ 300kN Lifting Force Range
| Usage: | Lifting In Oilfield |
|---|---|
| Control Type: | Remote Control |
| Capacity: | 1000 Lbs |
QJP-100 Pneumatic Winch Lifting Equipment 31m Drum Capacity In Oilfield
| Drum Capacity: | 31 M |
|---|---|
| Color: | Yellow Orange Or Other Colors |
| Mounting Type: | Universal Mounting Plate |

