All Products
Contact Person :
Vita lyv
Phone Number :
17317820965
Keywords [ pneumatic lifting winch ] match 105 Products.
ZJQH-1.5×30B Juling Man Ridding Winch with Emergency Stop Device
| Certifications: | CE, ISO |
|---|---|
| Control Method: | Remote Control |
| Frequency: | 50Hz |
Hydraulic Rope Rewinding Machine DSJ38YS With Maximum Road Capacity 1200m 7.5kW
| Warranty: | 12 Months |
|---|---|
| Material: | Steel |
| Manufacturer: | Various Manufacturers Available |
Pneumatic Motor Powered Manriding Winch with Planetary Deceleration Mechanism
| Rated Lifting Force: | 10KN |
|---|---|
| Power Requirements: | 220V/380V, 50Hz/60Hz |
| Capacity: | 1000kg |
Convenient and Durable Easy Transportation with Rated Load 0.5 Ton 10 Ton Automatic Disc Brake
| Rope Speed: | 10 M/min - 40 M/min |
|---|---|
| Line Speed: | 10 M/min To 70 M/min |
| Brake Type: | Automatic Disc Brake |
Electric Rope Rewinding Machine Side Rope Roller DSJ38DC In Oilfield
| Certifications: | CE, ISO |
|---|---|
| Usage: | Lifting In Oilfield |
| Safety Features: | Emergency Stop Button, Overload Protection |

