All Products
Contact Person :
Vita lyv
Phone Number :
17317820965
Keywords [ pneumatic winch ] match 105 Products.
Automatic Brake CJ9000F Logging Winch To Measure Slope And Depth Of Oil Well
| Color: | Yellow Orange Or Other Colors |
|---|---|
| Control System: | Remote Control |
| Brake System: | Automatic |
JQHS-20×24 Type Pneumatic Winch With Lifting Force 20KN
| Control Type: | Air Control |
|---|---|
| Warranty: | 12 Months |
| Rope Diameter: | 8 Mm - 20 Mm |
1ton Rated Capacity Distributing Assembly For Air Winch 5T MODEL XJFH-5/35KFZP
| Rated Capacity: | 1 Ton |
|---|---|
| Air Consumption: | 1.5 M³/min |
| Application: | Lifting And Pulling Heavy Loads In Various Industries |
Compact Structure Automatic Rope Winch XJFH-5/35KZP Small Size Lightweight 16kw
| Wire Rope Diameter: | 8-16 Mm |
|---|---|
| Brake Type: | Automatic Disc Brake |
| Power Source: | Air |
Overload Protection Air Powered Winch JQHS-50×12LZ(A) 0.8Mpa 10-30 m/min
| Color: | Yellow Orange Or Other Colors |
|---|---|
| Rated Line Pull: | 500-10000 Kg |
| Model: | JQHS |
CE/ISO Certified Pneumatic Manriding Winch with 10KN Load Capacity and Remote Control for Personnel Transport
| Rated Lifting Force: | 10KN |
|---|---|
| Power Requirements: | 220V/380V, 50Hz/60Hz |
| Capacity: | 1000KG |
Pneumatic Motor Manriding Winch 10KN Capacity 1000kg CE ISO Certified
| Rated Lifting Force: | 10KN |
|---|---|
| Power Requirements: | 220V/380V, 50Hz/60Hz |
| Capacity: | 1000kg |
Limit Protection Manrider Winch / Manrider Air Winch With 20KN Rated Lifting Force
| Certifications: | CE, ISO |
|---|---|
| Usage: | Lifting In Oilfield |
| Safety Features: | Emergency Stop Button, Overload Protection |
Remote Control Manriding Winch 15kn With Emergency Stop Protection
| Weight: | 350 Kg |
|---|---|
| Control Method: | Remote Control |
| Usage: | Manriding And Material Handling |
Pneumatic Air Winch Connecting Rod for Oilfield Equipment XJFH1006
| Packaging: | Export Standard Packing |
|---|---|
| Application: | Oilfields Equippments & Spares |
| PN: | XJFH1006 |

