All Products
Contact Person :
Vita lyv
Phone Number :
17317820965
Keywords [ electric lifting winch ] match 62 Products.
Electric Rope Rewinding Machine Side Rope Roller DSJ38DC In Oilfield
| Certifications: | CE, ISO |
|---|---|
| Usage: | Lifting In Oilfield |
| Safety Features: | Emergency Stop Button, Overload Protection |
Vertical Hydraulic Logging Winch Stepless Speed Explosion Proof For Oilfield
| Color: | Yellow Orange Or Other Colors |
|---|---|
| Power Source: | Hydraulic |
| Warranty: | 12 Months |
CJ9000F Steel Hydraulic Logging Winch 500ft To Meaure Slop And Depth Of Oil Well
| Color: | Yellow Orange Or Other Colors |
|---|---|
| Brake System: | Hydraulic |
| Control System: | Remote Control |
CJ9000F 500 ft Drum Capacity Hydraulic Logging Winch with 10,000 lbs Maximum Line Pull and Remote Control
| Color: | Yellow Orange Or Other Colors |
|---|---|
| Brake System: | Hydraulic |
| Control System: | Remote Control |
CJ9000F Hydraulic Logging Winch with 500ft Drum Capacity 10000 lbs Maximum Line Pull and 12 Months Warranty for Oilfield Usage
| Color: | Yellow Orange Or Other Colors |
|---|---|
| Brake System: | Hydraulic |
| Control System: | Remote Control |
500 ft Drum Capacity Hydraulic Logging Winch with 10,000 lbs Maximum Line Pull and Hydraulic Brake System
| Color: | Yellow Orange Or Other Colors |
|---|---|
| Brake System: | Hydraulic |
| Control System: | Remote Control |
Customized Pneumatic Hoist Sensitive Infinite Variable Control 0-10m Lifting Height
| Safety Features: | Emergency Stop Button, Overload Protection |
|---|---|
| Certifications: | CE, ISO |
| Load Capacity: | 1 Ton |
Pneumatic Motor Manriding Winch 10KN Capacity 1000kg CE ISO Certified
| Rated Lifting Force: | 10KN |
|---|---|
| Power Requirements: | 220V/380V, 50Hz/60Hz |
| Capacity: | 1000kg |
CE/ISO Certified Pneumatic Manriding Winch with 10KN Load Capacity and Remote Control for Personnel Transport
| Rated Lifting Force: | 10KN |
|---|---|
| Power Requirements: | 220V/380V, 50Hz/60Hz |
| Capacity: | 1000KG |
DJFY Electric Winch with 13500 lbs Lifting Capacity, Remote Control, and OEM Support for Industrial Applications
| Size: | 850*809*400 |
|---|---|
| Mounting Type: | Universal |
| Maximum Lifting Height: | As Your Requires |

