All Products
Contact Person :
Vita lyv
Phone Number :
17317820965
Keywords [ remote control electric winch ] match 42 Products.
Auto Brake Pneumatic Air Winch Remote Controlled JQHS-80×10 for Lifting and Pulling
| Rated Line Pull: | 5-100 KN |
|---|---|
| Line Speed: | 5-20 M/min |
| Control Type: | Remote Control |
Remote Control Mining Pneumatic Lifting Winch With Emergency Stop Button
| Color: | Yellow Orange Or Other Colors |
|---|---|
| Condition: | New |
| Material: | Steel |
Oilfield Lifting Electric Winch DJFY-60*2 With 165ft Rope Capacity
| Structure: | Electric System |
|---|---|
| Double Limit Switch: | Included |
| Rope Length: | 50m~500m |
DJFY Series Electric Explosion Proof Winch Remote Controlled 390ft
| Certifications: | CE, ISO |
|---|---|
| Usage: | Lifting In Oilfield |
| Safety Features: | Emergency Stop Button, Overload Protection |
Oil Drilling Remote Air Controlled Pneumatic Winch For Lifting System
| Color: | Yellow Orange Or Other Colors |
|---|---|
| Certifications: | CE, ISO |
| Power Source: | Compressed Air |
JQH-5×48Y Electronic Control Air Winch 50kN For Lifting And Hauling
| Features: | Compact Design, High Efficiency, Durable Construction |
|---|---|
| Color: | Yellow Orange Or Other Colors |
| Dimensions: | 1400mm X 900mm X 1000mm |
CJ9000F 500 ft Drum Capacity Hydraulic Logging Winch with 10,000 lbs Maximum Line Pull and Remote Control
| Color: | Yellow Orange Or Other Colors |
|---|---|
| Brake System: | Hydraulic |
| Control System: | Remote Control |
Compressed Air Pneumatic Winch JQHS-80×10 16kw With Hand Brake
| Application: | Lifting And Pulling |
|---|---|
| Control Method: | Remote Control |
| Type: | Air Winch |
JQHS-100×10 Pneumatic Lifting Winch 0.6-0.8 MPa With Automatic Disc Brake
| Wire Rope Diameter: | 8-20 Mm |
|---|---|
| Model: | JQHS |
| Operating Temperature: | -20℃ To 60℃ |
Pneumatic Motor Manriding Winch 10KN Capacity 1000kg CE ISO Certified
| Rated Lifting Force: | 10KN |
|---|---|
| Power Requirements: | 220V/380V, 50Hz/60Hz |
| Capacity: | 1000kg |

