All Products
Contact Person :
Vita lyv
Phone Number :
17317820965
Keywords [ manrider winch ] match 34 Products.
Remote Controlled Hydraulic Winch with 5kN to 300kN Lifting Capacity and CE ISO Certification
| Usage: | Lifting In Oilfield |
|---|---|
| Control Type: | Remote Control |
| Capacity: | 1000 Lbs |
Man Riding Winch With Overload Protection Model ZJQH-1.5×30B
| Certifications: | CE, ISO |
|---|---|
| Control Method: | Remote Control |
| Frequency: | 50Hz |
CJ9000F Hydraulic Logging Winch with 500ft Drum Capacity 10000 lbs Maximum Line Pull and 12 Months Warranty for Oilfield Usage
| Color: | Yellow Orange Or Other Colors |
|---|---|
| Brake System: | Hydraulic |
| Control System: | Remote Control |
500 ft Drum Capacity Hydraulic Logging Winch with 10,000 lbs Maximum Line Pull and Hydraulic Brake System
| Color: | Yellow Orange Or Other Colors |
|---|---|
| Brake System: | Hydraulic |
| Control System: | Remote Control |
QJP Series Hydraulic Motor Air Capstan Winch 80ml/rev 20 ft/min
| Line Speed: | 20 Ft/min |
|---|---|
| Gear Ratio: | 3:1 |
| Drum Capacity: | 24 M |
Construction Man Rider Winch Remote Controlled With Hand Brake
| Color: | Yellow,Red And Orange |
|---|---|
| Company: | Winch Manufacture |
| Certifications: | CE, ISO, TUV |
Max 100m Rope Length Electric Man Riding Winch With Overload Protection
| Certifications: | CE, ISO |
|---|---|
| Power Source: | Electric |
| Control Method: | Remote Control |
Man Ride Pneumatic Winch Lifting Equipment 5KN 2.6kW
| Application: | Construction, Maintenance, Rescue |
|---|---|
| Usage: | Manriding And Material Lifting |
| Max. Lifting Capacity: | 500kg |
Automatic Disc Brake Man Rider Winch 16kw For Land Or Offshore Oil Operations
| Certifications: | CE, ISO |
|---|---|
| Usage: | Lifting In Oilfield |
| Safety Features: | Emergency Stop Button, Overload Protection |
ZJQH-10×20B0 Manned Pneumatic Winch 10KN for Personnel Lifting
| Application: | Oilfield |
|---|---|
| Usage: | Manriding And Material Lifting |
| Max. Lifting Capacity: | 500kg |

