All Products
Contact Person :
Vita lyv
Phone Number :
17317820965
Keywords [ air winch ] match 105 Products.
JQHS-100×10 Pneumatic Lifting Winch 0.6-0.8 MPa With Automatic Disc Brake
| Wire Rope Diameter: | 8-20 Mm |
|---|---|
| Model: | JQHS |
| Operating Temperature: | -20℃ To 60℃ |
Remote Control Mining Pneumatic Lifting Winch With Emergency Stop Button
| Color: | Yellow Orange Or Other Colors |
|---|---|
| Condition: | New |
| Material: | Steel |
Ordinary High Seat Wind Winch XJFH-5/35Z 16kw With Hand Brake Broken Brake
| Brake Type: | Automatic Disc Brake |
|---|---|
| Max. Lifting Speed: | 10-20 M/min |
| Drum Type: | Lebus Grooved Drum |
Remote Control Manriding Winch 15kn With Emergency Stop Protection
| Weight: | 350 Kg |
|---|---|
| Control Method: | Remote Control |
| Usage: | Manriding And Material Handling |
Piston Type Pneumatic Winches Smooth Running 0.6-0.8 MPa For Oilfield Fields
| Drum Diameter: | 500 Mm |
|---|---|
| Weight: | 1200 Kg |
| Series: | XJFH |
Pneumatic Manriding Winch ZJQH-1.5×30B
| Application: | Construction, Maintenance, Rescue |
|---|---|
| Usage: | Lifting In Oilfield |
| Wire Rope Diameter: | 8mm |
Offshore Dual Clutch Wind Winch 90 Psi XJFH-5/35-C-Type With Power Output
| Series: | XJFH |
|---|---|
| Weight: | 550 Lbs |
| Gear Ratio: | 60:1 |
Broken Brake Type Wind Winch XJFH-10/20LZ Hand Brake Low Base 20m/min
| Model: | XJFH Series |
|---|---|
| Drum Diameter: | 160-400 Mm |
| Usage: | Lifting In Oilfield |
Pneumatic Motor Manriding Winch 10KN Capacity 1000kg CE ISO Certified
| Rated Lifting Force: | 10KN |
|---|---|
| Power Requirements: | 220V/380V, 50Hz/60Hz |
| Capacity: | 1000kg |
Industrial Manriding Winch 20m/min With 10mm Diameter Steel Rope
| Certifications: | CE, ISO |
|---|---|
| Usage: | Lifting In Oilfield |
| Safety Features: | Emergency Stop Button, Overload Protection |

